Свет

Песков: Личните санкции против Путин би биле политички деструктивни

Официјален Кремљ денеска објави дека секој потег на Западот да воведе лични санкции за рускиот претседател Владимир Путин би бил политички деструктивен, но не и болен.

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека американските политичари кои зборуваат за потенцијални лични санкции против Путин, немаат доволно стручно знаење на оваа тема, пренесува Ројтерс.

Американскиот претседател Џо Бајден изјави вчера дека ќе размисли за лични санкции против Путин доколку Русија ја нападне Украина.

Британија тогаш соопшти дека не ја исклучува можноста да го стори истотo.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Death Note Episode 32

anime stream Attack on Titan Season 2 (Dub)

anime stream DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

dubbed anime Record of Ragnarok

english anime AniWatch One Piece (Dub)