Свет

Песков: Лага е дека Џјинпинг го молел Путин да не ја напаѓа Украина

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска го нарече лажен извештајот во кој се споменува барањето на кинескиот претседател Џјинпинг до претседателот Владимир Путин да не ја напаѓа Украина за време на Зимските олимписки игри во Кина.

„Тоа е начин да се поттикнат тензиите што ги создаваат НАТО и САД“ – изјави Песков пред новинарите, пренесува ТАСС.

Песков додаде дека на веста реагирале и нивните „кинески пријатели“ и изјавиле дека секој обид за нарушување на кинеско-руските односи ќе биде осуден на пропаст.

Претходно Блумберг објави напис во кој се тврди дека кинескиот лидер наводно му се обратил на рускиот колега со барање да не ја напаѓа Украина за време на Олимпијадата.

4anime. biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime My Hero Academia

4Anime SK8 the Infinity (Dub)

4Anime Death Note Episode 34

online anime 4Anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

4Anime Dragon Ball Z (Dub) Episode 290