Свет

Песков: Загрижени сме затоа што САД ги зголемува тензиите

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека Москва со загриженост следи како САД ги зголемуваат тензиите и дека повеќе ќе се знае за натамошните преговори меѓу двете земји откако Русија ќе добие одговор од американската страна на предлозите за безбедносни гаранции.

Запрашан дали тоа што САД ставија 8.500 војници во готовност за трансфер во Европа влијае на текот на преговорите, Песков одговори негативно, додавајќи дека преговорите, всушност, се завршени во сегашната фаза, пренесува РИА Новости.

Песков посочи дека, пред да биде јасно како и кога ќе продолжат преговорите, Москва треба да добие одговор од Вашингтон и изрази надеж дека тоа ќе се случи оваа недела.

watch subbed anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 11

ANIMEFLIX One Piece (Dub)

ANIMEFLIX Komi Can’t Communicate

ANIMEFLIX My Dress-Up Darling

ANIMEFLIX Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?