June 26, 2022 07:16
Свет

Песков: Влезот на Финска во НАТО е дефинитивно закана за Русија

Кремљ денеска објави дека чекорот на Финска кон членство во НАТО е „дефинитивно закана за Русија” и дека проширувањето на северноатлантскиот воен блок нема да го направи светот постабилен.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, на прес конференција кажа дека чекорите што ги презема Финска кон НАТО се за жалење и причина за адекватен одговор, пренесуваат британските медиуми.

Финскиот претседател и премиер претходно денеска заедно изјавија дека земјата мора „без одлагање” да бара членство во НАТО.

Tải Go88 Club | Go88 Live APK, IOS, AnDroid 2022 Review chi tiết về Cổng game đổi thưởng Go88 Club mã giao dịch go88

sunwin stevia wallstreet online