November 30, 2021 10:04
Спорт

Периќ донесе реми за Еурофарм Пелистер

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва во Шафхаузен го освоија првиот бод во рамки на групата „Д” од ЕХФ-ракометната лига, откако одиграа нерешено 28:28 со швајцарскиот тим Кадетен Шафхаузен.

Во „Би-Би-Си арената” во Шафхаузен, битолчани одиграа лошо прво полувреме кое го завршија со негатива од 5 голови (16:11), и тоа се чини ги оневозможи да забележат победа во дуелот со Кадетен Шафхаузен.

Македонскиот претставник во второто по ранг ракометно натпреварување вечерва покажа две слики, односно слаба игра во првиот дел и ефикасна игра во вториот дел каде се истакна Периќ со 5 постигнати голови, додека во тимот на домаќините најефикасни беа Зендер со 8 и Марош со 7 постигнати голови.

Во рамки на оваа група, изненадување приреди грчки АЕК кој го совлада Ним во Франција со 27:26.

Watch Heroes Don't Bi-Bi Episode 12

Website https://twistmoe.net: Watch Beast King GoLion (Dub) twistmoe Episode 73 free anime online

Website https://animeflix.nl: Watch GARO -VANISHING LINE- animeflix Episode 24 animeflix darling in the franxx

Website https://4anime.biz: Watch Once Upon A Time 4anime Episode Full anime sites

animepahe :: okay-ish anime website