Спорт

Перез останува претседател на Реал Мадрид до 2025 година

Флорентино Перез ќе биде претседател на Реал Мадрид до 2025 година, откако на синоќешниот состанок на раководството на „кралевите“ кој траел само 14 минути, било констатирано дека нема противкандидат за челната позиција.

Затоа Управниот одбор на Реал екеспресно ја одработил седницата одржана во просториите на клубот по што на официјалната веб-страница потврди дека Перез продолжува да ја извршува  претседателската функција кај „кралевите“ до 20225 година.

ANIMEFLIX animeflix kamisama kiss: Attack on Titan Season 2 (Dub) (https://animeflix.nl/m/PkDK) Episode 12

AnimeFreak animefreak dragon ball: So I'm a Spider, So What? (https://animefreak.ws/m/JXK9) Episode 13