November 30, 2021 09:51
Свет

Пентагон: САД спроведе успешно тестирање на компоненти од програмата за хиперсонично оружје

Американската морнарица и армијата спроведоа три тестирања на прототип на компоненти од нивната програма за хиперсонично оружје, соопшти Пентагон, оквалификувајќи ги тестовите како успешни.

Тестовите „демонстрираа напредни хиперсонични технологии, способности и прототипови на системи во реалистична работна средина”, соопшти американското Министерство за одбрана.

Тестовите беа извршени истиот ден кога американскиот претседател Џо Бајден изрази загриженост за кинеското хиперсонично оружје. Хиперсоничното оружје лета во горната атмосфера со повеќе од петпати поголема брзина од звукот.

Website https://animebee.to: Watch Bokura no LIVE Kimi to no LIFE animebee Episode Full anime

Website https://kissanime.mx: Watch Lupin the 3rd - Scent of Murder kissanime Episode Full haikyuu kissanime

Website https://animedao.nl: Watch Be My Wife animedao Episode 12 watch anime

Website https://animeflv.uk: Watch Angels of Death (Dub) animeflv Episode 12 anime sites

Website https://animefreak.ws: Watch Nightwalker: The Midnight Detective animefreak Episode 12 watch animes