February 26, 2021 10:46
Свет

Пенс и честиташе на Камала Харис, прв контакт меѓу двете администрации

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс телефонираше на својата наследничка Камала Харис и и честиташе за нејзината идна позиција, рекоа две лица запознати со нивниот разговор, кои побарале да не бидат именувани, јави Си Ен Ен.

Ова е прв контакт меѓу избраните членови на администрацијата во заминување и администрацијата која доаѓа, додека сегашниот претседател Доналд Трамп не разговарал со избраниот претседател Џо Бајден и повеќепати ја оспори неговата победа.

Едно лице упатено во разговорот што се одржал во четвртокот попладне по локално време, го опиша како „добар” и додаде дека Пенс и ја понудил својата помош на својата наследничка.

Пенс и Харис разговараат пет дена пред новата администрација да стапи на должност.

За разлика од Трамп, Пенс ќе присуствува на инаугурацијата на Бајден на 20 јануари.

Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria Episode 2 Preview at GoGoAnime god of highschool gogoanime

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/gJR6) Episode 13 at KissAnime kissanime rwby