January 24, 2021 23:00
Свет

Пенсилванија ја потврди победата на Бајден на изборите во САД

Пенсилванија официјално ја потврди изборната победа на демократот Џо Бајден во државата над Доналд Трамп, еден ден откако претседателот се согласи на транзиција, но престана да признава победа.

Гувернерот Том Волф на Твитер објави дека властите во Пенсилванија ги „завериле” резултатите од гласањето на 3 ноември, откако Мичиген го стори истото вчера.

„Како што налага федералниот закон, го потпишав сертификатот за потврда…за Џо Бајден и Камала Харис”, напиша Волф.

Watch Black Clover Episode 94 (https://animefreak.ws/m/x178/ep-94) at website https://animefreak.ws sites like animefreak

My Hero Academia: Two Heroes (Dub) Episode Full at ANIMEFLIX animeflix sailor moon