October 22, 2021 12:12
Скопје

Пензионерите во Бутел добиваат реновиран дом

Реконструкција на собиралиштето за пензионери од Бутел 1.
Градоначалникот Велимир Смилевски направи увид и се информираше до која фаза е реновирањето на објектот кој го користат пензионерите, кој во минатото се користеше за повеќе намени, меѓу кои и како  Народна кујна.
Следува и комплетна промена во внатрешниот дел на објектот, ставање нов под, врати, прозорци и други неопходни активности.
“Го средуваме ова катче за пензионерите од овој дел на Бутел. Создаваме и градиме за бутелчани, за сите возрасни категории од нашата Општина.”, рече градоначалникот Смилевски.
Објектот се наоѓа помеѓу црквата Св. Јован Крстител и Полициска станица во населеното место Бутел 1. Реконструкцијата на покривот чинеше 1.079.188 денари, без ддв, а ја изведе компанијата Гив Груп.

Hakumei and Mikochi Episode 12

Website https://animeflix.nl: Watch KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! - Legend of Crimson animeflix Episode Full animeflix app ios

Website https://animetv.cc: Watch Tonari no Seki-kun: The Master of Killing Time animetv Episode 21 animetv kimetsu no yaiba

Website https://twistmoe.net: Watch Ashita Sekai ga Owaru toshitemo twistmoe Episode Full anime to watch

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/animefreakws

Sites google: https://sites.google.com/view/wcostream/home