October 26, 2021 20:31
Македонија

Пендаровски, Црвенковски и Иванов во понеделник на научен собир во МАНУ

Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) во понеделник и вторник организира научен собир „Современата македонска држава – две етапи во процесот на нејзиното формирање и развој: 1941 – 1991 / 1991 – 2021 година”.

На првиот ден од собирот, како што е најавено, ќе се обратат актуелниот претседател Стево Пендаровски и поранешните претседатели Бранко Црвенковски и Ѓорге Иванов, како и Живко Кондев, шеф на Кабинетот на првиот претседател на државата Киро Глигоров и Владо Поповски, кој беше советник во Кабинетот на претседателот Борис Трајковски.

Поздравно обраќање ќе има и претседателот на МАНУ, Љупчо Коцарев.

AnimeFreak: Maid Sama! anime episode 26 online free at https://animefreak.ws my hero academia season 4 animefreak

Website https://animekisa.in: Watch Ace wo Nerae!: Final Stage animekisa Episode 9 anime online

https://animeflix.nl god of highschool animeflix

Website https://4anime.biz: Watch Seven Senses of the Re'Union 4anime Episode 12 4anime app

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011235

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/animefreakws