July 23, 2021 21:53
Македонија

Пендаровски на средба со Рик Хатавеј, потпретседател на Хабитат за Европа, Среден Исток и Африка

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Рик Хатавеј, потпретседател на Хабитат за хуманост Интернешнл, за Европа, за регионот на Среден Исток и за Африка.

На средбата, претседателот Пендаровски беше информиран за активностите и проектите на оваа непрофитна организација којашто преку изградба на нови или реконструкција на постојни објекти обезбедува соодветно домување за посиромашните луѓе.

Претседателот Пендаровски изрази благодарност за досегашниот ангажман на оваа интернационална организација во нашата држава. Притоа претседателот Пендаровски искажа поддршка за тековните и најавените проекти на Хабитат – Македонија, којашто е дел од глобалната мрежа којашто е активна во повеќе од 70 држави и има помогнато на над 35 милиони луѓе.

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Hanasaku Iroha: Blossoms for Tomorrow Episode 26

Watch anime online for free at 4Anime 4anime kakegurui. Tokyo Ravens: Kon ga Oshiete Moshi Agemasu! Maru Wakari Tokyo Ravens Episode 3 - Raw

Watch anime online for free at KissAnime kissanime free. Yoza-Quar! Episode 1

KissAnime Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/kissanimemx/