Македонија

Пендаровски: Македонци во Бугарија постојат

Претседателот Стево Пендаровски во емисијата 24 анализа рече не треба да бараме од никого и не бараме од никого да не признае како нација.

– Ние знаеме кои сме и што сме и не треба признание од никого кои сме и што сме. Македонци во Бугарија постојат, а дали ние како држава ќе се мешаме да ги помагаме нивните права, не. Правило број 1 во мешународно право и политика, член 2 од повелбата на Обединетите нации важи за сите држави во светот, членки на ООН. Нема мешање во внатрешните работи на државата. Тие се бугарски државјани, граѓани на Бугарија и кога ќе ги исцрпшиш сите правни механизми во твојата држава, после одиш во Стразбур. Македонската држава никогаш не се обидела да ги буцка и провоцира и да им дава помош. Тоа се решава на индивидуално ниво. И Бугаи постојат во Македонија и јас сум надележен, нашите судови и министерства се надлежни за нивните права. – рече Пендаровски.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanime My Hero Academia Season 5 (Dub)

GoGoAnime To Your Eternity

stream anime online GoGoAnime My Hero Academia

anime to watch One-Punch Man

watch subbed anime Attack on Titan Season 2

tải go88