August 25, 2019 09:25
Македонија

Пендаровски: Гласот за Силјановска е глас за Груевски да се врати Иванов

Кандидатот за претседател од СДСМ Стево Пендаровски на денешниот митинг во Карпош порача: Да излезат масовно граѓаните на 5 мај да гласаат за неговиот концепт, едно општество за сите.
Тој ги повика граѓаните да ја искористат последната шанса на 5 мај и да гласаат за концептот кој ќе ја однесе Македонија во Европа.

Тој порача дека гласот на Силјановска и глас за Никола Груевски да се врати на власт и Ѓорѓе Иванов да продолжи со владеење.

Нови вести

Заев лажеше дека прв прв го пријавил случајот и застанал на страна на рекетарите

Daniela

Претпладне сонце, попладне дожд и грмежи

Daniela

Сообраќајот на патиштата се одвива по суви коловози

Daniela