August 25, 2019 09:31
Македонија

Пендаровски: Гласањето за „број 3“ е гаранција дека нема да се врати режимот на Груевски

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска е на средба со граѓаните на Прилеп.

„Гласањето за бројот на 3 е гаранција дека нема никогап да се вртао режимот на Груесви. Во Прилеп се сеќавате на пиштење и вриштење и рекет врз фирмите. Гласањето на број 3 значи дека никогаш нема да се врати Груевски на власт во Репубика Северна Македонија, а ќе се врати да отслужи казна. Иванов беше потполно нем . Не сакаше да се замери со тие што му дадоа мандат. Во псоледните две години се обиде да ги закочи сите прогресивни процеси, рече Пендаровски на граѓанската трибина во Прилеп.

Нови вести

Заев лажеше дека прв прв го пријавил случајот и застанал на страна на рекетарите

Daniela

Претпладне сонце, попладне дожд и грмежи

Daniela

Сообраќајот на патиштата се одвива по суви коловози

Daniela