Македонија

Пендаровски: Ги поддржувам мерките за вакцинација, тие важат во сите земји од регионот

Претседателот на државата Стево Пендаровски во вечерашното гостување на ТВ Сител рече дека ја оправдува одлуката на здравствените власти за предлог-мерките за вакцинација на администрацијата и здравствениот персонал.

-Ја поддржувам, затоа што сите земји во регионот имаат слични мерки, како и многу западни земји. Ги гледам реакциите во јавноста, но гледам од правен аспект дека ова е законски. Постои како приоритет во Уставот, дека јавното здравје е над сѐ и поголемо од приватното добро. Сметам дека само вака ќе ја победиме пандемијата, рече Пендаровски, информирајќи дека сите членови на неговиот Кабинет се вакцинирани.

free anime online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 7

Komi Can’t Communicate

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 21

AnimeFreak How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 5

AnimeFreak Demon Slayer: Entertainment District Arc

tải go88