October 26, 2021 14:00
Македонија

Пендаровски во Њујорк се сретна со Штајнмајер: Почетокот на преговорите позитивно ќе влијае на севкупната општествено-политичка клима

Претседателот Стево Пендаровски за време на посетата на САД по повод неговото учество на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со претседателот на Германија, Франк-Валтер Штајнмајер.

„Двајцата претседатели разменија мислења и информации за актуелните состојби во двете држави. Претседателот Штајнмајер изрази најдлабоко сочувство за трагедијата во тетовската модуларна болница“, се наведува во соопштението од кабинетот на Пендаровски.

Македонскиот претседател упатил благодарност до претседателот Штајнмајер за неговите лични напори и ангажман, како и за континуираната германска поддршка за нашата европска интеграција.

Претседателот Пендаровски нагласил дека градењето пријателски релации со Германија, основани на искрен и доверлив пристап, се од исклучително значење за Република Северна Македонија.

Watch Galaxy Angel Z Episode 9

Watch Akuma no Riddle: Shousha wa Dare? Nukiuchi Test (Dub) Episode Full

The Grand Lord (https://animekisa.in/m/EJ5Y) Episode 12

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011847

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animefreakws