October 17, 2021 17:04
Македонија

Пендаровски во Њујорк се сретна со Бејли

Претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски во Њујорк се сретна со поранешниот амбасадор на САД во Скопје Џес Бејли.

Шефот на државата, кој во Њујорк престојува на Генералното собрание на ОН, на Фејсбук објави дека му се заблагодарил на Бејли за постојаната поддршката што земјава ја добива од САД.

– Во Њујорк се сретнав со поранешниот американски амбасадор во нашата држава, Џес Бејли. Разговаравме за актуелните состојби во Северна Македонија и за случувањата во поширокиот регион.
Му се заблагодарив за континуираната и безрезервна поддршка којашто САД и ја дават на Република СЕверна Македонија, наведува Пендаровски во објавата на ФБ.

Website https://4anime.biz: Watch Darker than Black 4anime Episode 25 my hero academia 4anime

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

AnimeHeaven: Kud Wafter anime episode Full online free at https://animeheaven.pro weathering with you animeheaven

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Librarything: https://www.librarything.com/profile/gogoanimelol

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/animeflixnl/