Македонија

Пендаровски во посета на Албанија

Претседателот, Стево Пендаровски, утре, сабота, ќе престојува во официјална посета на Република Албанија.

Во Тирана, Пендаровски ќе биде примен со највисоки државни и воени почести од претседателот на Република Албанија, Илир Мета, а ќе се сретне и со премиерот, Еди Рама, и со претседателот на Собранието, Грамоз Ручи, најавија од Кабинетот на Пендаровски.

Во рамки на официјалната посета на Албанија, Пендаровски во Тирана ќе учествува и ќе се обрати на Мировниот самит на Југоисточна Европа во организација на Универзалната Федерација за мир.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

animes online AniWatch Attack on Titan Season 2

AniWatch Hunter x Hunter (2011) (Dub)

AniWatch Attack on Titan Final Season Episode 8

Record of Ragnarok Episode 7

AniWatch Tokyo Ghoul Episode 8

tải go88