September 18, 2021 14:48
Македонија

Пендаровски: Армијата останува подготвена да интервенира каде било на територија на државатa

Претседателот на државата Стево Пендаровски честитајќи им на припадниците на Армијата, на противпожарните единици од Кочани и сите институции кои синоќа во Кочани се справуваа со огнената стихија, денеска на својот фејсбук профил напиша дека Армијата останува подготвена да интервенира каде било на територија на државата.
– Им честитам на припадниците на Армијата, на противпожарните единици од Кочани и сите институции кои синоќа во Кочани се справуваа со огнената стихија. Кочанчани активно се вклучија во гасењето и во помагањето на единиците на терен и помогнаа да се избегне далеку пострашно сценарио. Во наредниот период ќе се следи интензивно состојбата со цел да се превенираат идни пожари. Армијата согласно со вчерашната наредба за прогласување тревога на целокупниот состав останува подготвена да интервенира било каде на територија на државата, напиша претседателот Пендаровски на Фејсбук.

AnimeDao: Ani*Kuri15 anime episode Full online free at https://animedao.nl assassination classroom animedao

Maison Ikkoku: Kanketsu-hen (https://kissanime.mx/m/7pMe) Episode Full

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime: Kuttsukiboshi anime episode 2 online free at https://4anime.biz danganronpa 4anime

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/animeflixnl

Uid: http://uid.me/kissanimemx#