October 20, 2021 13:10
Македонија

Пелони: Сакаме добри односи со соседната земја

Пелони: Сакаме добри односи со соседната земја

Атина, 15 јуни 2021 (МИА) – Ние сакаме добри односи со соседната земја, порача портпаролката на грчката Влада Аристотелиа Пелони, но и упати повик до нашата земја целосно да го имплементира Договорот од Преспа и да избегнува активности кои би можеле да ги отежнат билатералните односи, јави дописничката на МИА од Атина.

На денешниот редовен брифинг, одговарајќи на новинарско прашање во врска со фудбалската репрезентација а и дали Грција би презела некои дополнителни чекори, Пелони рече дека веќе „беа направени сите неопходни активности“, споменувајќи го писмото од Дендиас до Османи.

-Грција повикува на целосно и со добра волја имплементирање на Договорот од Преспа, а и во главно избегнување на активности кои би можеле да ги отежнат билатералните односи. Ние сакаме добри односи со соседната земја и ја поддржуваме европската перспектива на земјите од Западен Балкан, рече Пелони. ср/нд/

Watch Aquarion Evol (Dub) Episode 26

KissAnime: Kandagawa Jet Girls Recap anime episode Full online free at https://kissanime.mx kiss x sis kissanime

Website https://animeflv.uk: Watch Dokuro the Ghost animeflv Episode Full devilman crybaby animeflv

Website https://animepahe.cc: Watch Wedding Peach animepahe Episode 51 anime pahe

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/profile/148020.page

Community opengroup: https://community.opengroup.org/gogoanimebe