October 22, 2021 12:10
Спорт

Пелистер со пораз дебитираше во АБА 2 лигата

Кошаркарите на Пелистер со пораз дебитираа во регионалната Јадранска АБА 2 лига, откако попладнево загубија од црногорски Ловќен со 108:85 (52:42) на воведниот турнир во Златибор.

Најефикасен во редовите на македонската екипа беше српскиот интернационалец Никола Малешевиќ со 21 поени.

Со натпреварот меѓу Пелистер и Ловќен се комплетираше првото коло во АБА 2 лигата, во кое претходно вчера вториот македонски претставник МЗТ Скопје Аеродром го совлада Младост Земун со 97:90.

Во второто коло, Пелистер за противник ќе го има вториот црногорски претставник Сутјеска, в петок со почеток од 18 часот, а ден претходно МЗТ Скопје ќе игра против Рогашка од Словенија (21 часот).

Ghost in the Shell: SAC_2045 (https://wcostream.cc/m/raZW) Episode 12

Website https://gogoanime.be: Watch Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man gogoanime Episode Full gogoanime boku no hero academia

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://kissanime.mx: Watch Cat God: Ohanami Ghostbusters kissanime Episode Full kissanime page 1