October 23, 2021 01:01
Спорт

Пеле: Се чувствувам подобро

Доброто расположение е најдобриот лек, порача денеска 80-годишниот Пеле на Инстаграм, илустрирајќи ја објавата со многу фотографии на кои со стиснати тупаници е прикажан во болничка количка.

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња беше опериран на почетокот на септември поради тумор на дебелото црево што му беше откриен при рутински преглед во болницата „Алберт Ајнштајн” во Сао Паоло.

Пеле остана на одделот за интензивна нега до минатиот вторник, а три дена подоцна беше вратен на интензивна нега како „превентивна мерка” поради мала „респираторна нестабилност”.

– Како што гледате, го прославувам фактот дека со секој изминат ден се чувствувам малку подобро. Примив толку поддршка и љубов, и срцето ми е исполнето со благодарност, особено кон персоналот во болницата „Алберт Ајнштајн”, напиша Пеле.

AnimeDao: Nichijou - My Ordinary Life (Dub) anime episode 26 online free at https://animedao.nl anime online

Website https://animepahe.cc: Watch Shinmai Maou no Testament Specials animepahe Episode 6 animes online

ANIMEFLIX: Kino's Journey (Dub) anime episode 13 online free at https://animeflix.nl animeflix haikyuu

Watch anime online for free at 4Anime 4animeone

Lazi: https://lazi.vn/user/gogoanimelol

Recordsetter: https://recordsetter.com//user/animefreakws