November 28, 2021 05:49
Спорт

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Најголемата фудбалска надеж на Барселона, 18-годишниот Педри, им порача на навивачите по потпишувањето на четиригодишниот договор дека каталонскиот клуб ќе успее да се справи со сите проблеми со кои во моментов се соочува.

Педри вчеравечер потпиша нов договор со Барселона со кој се обврза на верност до 2026 година, но самиот истакна оти се надева дека ќе остане во клубот „многу подолго”.

-Им се заблагодарувам на сите во клубот. Многу сум среќен, иако клубот не минува низ убав период. Меѓутоа, ние сме најголемиот клуб во светот, минуваме низ тешки моменти, но ќе го решиме сето тоа на најдобар начин, изјави Педри.

Пред самото потпишување на договорот шпанските медиуми пишуваа дека откупната клаузула во случајот на Педри е дури една милијарда евра.

Педри дојде во Барселона пред нешто повеќе од една година од редовите на Лас Палмас за сума од пет милиони евра.

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch Sketchbook ~full color's~ animekisa Episode 13 dubbed anime

Watch Nobunaga Concerto Episode 10

Witch Craft Works Specials Episode 6 - Raw

WCOStream: Balala the Fairies: Finding Melody anime episode 1 online free at https://wcostream.cc watch anime dub