October 17, 2021 18:33
Македонија

Педесет и двегодишна тетовчанка е жената која дури трипати се заразила од Ковид 19

Педесет и двегодишна тетовчанка е лицето, кое се најде во извештајот на Институтот за јавно здравје, која дури трипати се заразила од опасниот вирус Ковид 19, неофицијално дознава „Фокус“.

Според информациите на „Фокус“, тетовчанката прв позитивен тест на корона вирусот добила на 25 јули, лани и во тој период не била хоспитализирана во болница. По првото заразување, единствениот симптом кој го имала била главоболка. Нашите извори тврдат дека само неколку месеци подоцна, поточно на 6 декември, истата година таа по вторпат се заразила од Ковид 19 и повторно не била болнички третирана.

Но, тука не завршува приказната. Педесет и двегодишната жена се заразува дури по третпат од опасниот вирус на 19 јули, 2021 година. Информации на „Фокус“ уште кажуваат дека таа била вакцинира со две дози од кинеската вакцина синофарм, а од коморбидети имала хронична бубрежна болест и висок притисок.

Сепак, и покрај сите три заразувања со Ковид 19, таа оздравела, но е единствената жена која досега дури трипати бил носител на опасниот вирус.

Website https://animeflix.nl: Watch Yama no Susume: Kabe tte Kowakunai no? animeflix Episode Full animeflix another

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime: Dorohedoro anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime hunter x hunter

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14800555

Cycling74: https://cycling74.com/author/60c318dba87778412f9aea11