November 30, 2021 10:39
Хроника

Пациент натепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Вработен во Психијатриската болница Демир Хисар бил нападнат од пациент додека бил на работното место.

„ На 25.10.2021 во Полициската станица Демир Хисар, лекар од Итна медицинска помош Демир Хисар пријавил дека кај нив помош побарал Р.П.(53) од с.Слепче, демирхисарско. Според пријавеното, тој се здобил со повредите при физички напад од пациент во Јавната здравствена установа – Психијатриска болница Демир Хисар, каде Р.П. бил вработен“ соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

The Royal Tutor Episode 12

Website https://4anime.biz: Watch One Pound Gospel 4anime Episode Full 4anime death parade

Watch Angelic Layer (Dub) Episode 26

AnimeKisa: Intrigue in the Bakumatsu: Irohanihoheto anime episode 26 online free at https://animekisa.in watch animes

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe