August 21, 2019 11:53
Спорт

Пау Гасол претрпе операција

Центарот на Милвоки Бакс, Пау Гасол претрпел операција поради фрактура на левата нога. Гасол ја доби повредата во март. Шпанецот ќе биде целосно опоравен пред подготовката на тимот за новата сезона.

Триесет и осум-годишниот Гасол премина во Милвоки во март откако го откупи преостанатиот дел од неговиот договор со Сан Антонио. Тој играше само три натпревари за Бакс и има просек од 1,3 поени и 3,3 скока. Оваа сезона Шпанецот има 3,9 поени и 4,6 скока по натпревар во вкупно 30 дуели.

Милвоки ја освои серијата против Бостон со 4:1 во победи во вториот круг на плеј-офот и го очекува победникот од натпреварот Торонто – Филаделфија во финалето на Источната конференција.

Нови вести

Роналдо ги шокира сите со највата за заминување во пензија

Igor

Роналдо: Не се согласувам за голман да се платат 80 милиони евра

Igor

Бриж и Спарта чекорат кон групната фаза од Лигата на шампионите

Igor