January 22, 2022 21:49
Македонија

Патниот правец Охрид – Ресен затворен за сообраќај за сите видови возила

Патниот правец Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, е затворен за сообраќај за сите видови на возила, од 15.11.2021 до 01.04.2022. Од охридска страна, сообраќајот ќе се одвива до месноста Корита.

Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

english dubbed anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Record of Ragnarok

anime to watch Dragon Ball Super

watch animes GoGoAnime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 3

GoGoAnime Horimiya (Dub) Episode 12