June 24, 2021 20:56
Македонија

Патиштата наместа влажни, се препорачува внимателно возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози, а интензитетот надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Од АМСМ потсетуваат и дека патниот правец Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, се уште е затворен за сообраќај за сите видови на возила. 

4Anime 4anime anime: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 51

WCOStream wcostream attack on titan: Naruto: Shippuden (https://wcostream.cc/m/kzw) Episode 500