November 28, 2021 05:43
Македонија

Партијата на пензионери со поддршка на коалицијата предводена од СДСМ

По повод некои шпекулации што кружат во јавноста по одржаниот прв круг на локалните избори во државата, кои се однесуваат на стабилноста на владината коалиција  ,,Најдоброто за мојата општина,, во која партиципира и Партијата на пензионери, објавуваме:

Партијата на пензионерите, како партиципиент во владината коалиција, ,,Најдоброто за мојата општина,, во која влеговме со цел да обезбедиме подобра и предвидлива иднина за нашите најблиски и потомците, останува на зацртаните програмски определби и цели што произлегуваат од интерните одлуки на Партијата и постигнатиот договор за коалицирање со партиципиентите во владината коалиција предводена од СДСМ. Во име на постигнатите како започнатите и незавршените реформи, зацртаните реформски приоритети, интеграцијата и европеизација на земјата објавуваме дека Учеството на Партијата на пензионери во Владиното мнозинство не се доведува во прашање, истото е стабилно и продолжуваме понатака напред со работа во стабилна коалиција по зацртаниот демократски и европски пат и дека нема да има никакво отстапување и доведување во прашање на постигнатиот договор со сите учесници во коалицијата.

Партијата на пензионери работи исклучиво во интерес на граѓаните и пензионерите и нашата работа во целост се совпаѓа со насоката на остварување на највисоката цел на коалицијата – напредокот на земјата на сите полиња, подобрувањето на животниот стандард, просперитетот на помладите генерации и европската интеграција.

Ги повикуваме сите наши членови и симпатизери, да ја подржат коалицијата предводена од СДСМ и да гласаат за кандидатите за градоначалници на коалицијата ,,Најдоброто за мојата општина,, со што ке дадат свој придонес во просперитетот на земјата.

AniWatch: LOVE and Lies OVA anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime

TwistMoe: Durarara!! X2: My Heart is in the Pattern of a Hot Pot (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch anime dub

Website https://animefreak.ws: Watch Dancougar: Requiem for Victims animefreak Episode Full watch animes

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Animepahe: Tantei Opera Milky Holmes: Psycho no Aisatsu anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch anime online