February 17, 2019 11:25
Македонија

Партијата на Бачев бара од Турција и Унгарија да ја блокираат Македонија во НАТО

Амбасадорите на Турција и Унгарија во НАТО да не го потпишуваат во среда во Брисел протоколот за пристап на Македонија во Алијансата. Вакво барање ќе испрати утре политичката партија на Јанко Бачев, Единствена Македонија.

Од партијата најавија дека писмото ќе биде адресирано до лидерите на Турција и Унгарија, Реџеп Таип Ердоган и Виктор Орбан, а ќе биде поднесено преку амбасадите на Турција и Унгарија во Скопје.

Related posts

Спасовски: Груевски не му побегна на МВР, секојдневно добивам закани по мојот живот

Ivona

СДСМ: Со трамвајската линија во Скопје и инвестирање во гасификација се решава проблемот со загадувањето

Igor

Владата не сака Груевски и Јанкуловска да се спасат, затоа е запрена продажбата на Мерцедесот

24news