November 27, 2021 04:08
Магазин

Парис Хилтон побара свадбените подароци да не бидат под 50.000 евра

Богатата наследничка Парис Хилтон наскоро ќе се омажи за претприемачот Картер Реум и по тој повод направи список подароци што треба да ги добие од своите гости, од луксузна продавница, по нејзин избор.

Хилтон од гостите бара повеќе предмети од кристал за домот, како и сребрена рамка за слики „Бучелати”, вредна повеќе од 2.600 евра. Сакала и скап свеќник во форма на светилка, што чини околу 1.000 евра, кристална мечка од 300 евра, послужавник со ореви од 800 евра, прибор за кавијар, од кристал, кој чини 850 евра, како и чаша за шампањско „Бакара” од над 800 евра. На листата на Парис натаму се наоѓаат и осум комплети „Мозаик АУ 24 платинум” на „Хермес”, со вредност од над 6.000 евра.

Вкупната вредност на подароците на списокот на Париз е над 50.000 евра.

Во последното интервју, Хилтон откри дека тој викенд десетпати ќе се пресоблече.

– Тоа ќе биде како тридневна забава. Имам многу планови, изјави таа.

Свадбата ќе се одржи на 11 ноември, на имотот на дедото на Парис во Бел Ер, Калифорнија, САД.

Website https://animeflv.uk: Watch Ground Control to Psychoelectric Girl: Episode 13 animeflv Episode Full dubbed anime

4Anime: Wo Jia Da Shixiong Naozi You Keng anime episode 10 online free at https://4anime.biz persona 4 animation crunchyroll

Casshern Sins (https://animefreak.ws/m/Rrj) Episode 24

Website https://animedao.nl: Watch Kuroko's Basketball Special animedao Episode Full haikyuu animedao

ANIMEFLIX: Persona 4 the Animation: Mr. Experiment Shorts anime episode 5 online free at https://animeflix.nl animeflix aot