Свет

Париз бара итно ослободување на двајца Французи уапсени во Иран

Француското Министерство за надворешни работи денеска побара итно ослободување на двајца француски државјани, кои се приведени во Иран.

Француската Влада го осудува ова неосновано апсење. Бараме итно ослободување на овие двајца француски државјани, се наведува во соопштението на Министерството за надворешни работи.

Иранското Министерство за разузнавање вчера објави дека двајца „Европејци” се уапсени под обвинение дека сакале да ја „дестабилизираат земјата”.

– Двајцата уапсени се обвинети дека во соработка со странски разузнавачки служби организирале хаос и социјални немири со цел да се дестабилизира Иран, објави иранската државна телевизија, цитирајќи го Министерство за разузнавање.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 8

My Hero Academia Season 3

4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Attack on Titan Season 3 (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

tải go88