January 21, 2022 22:14
Магазин

Парада за Денот на благодарноста: Бебето Јода и Снупи ja воодушевија публиката

Тимот шарени ликови се врати на њујоршкото небо во четвртокот, воодушевувајќи ги илјадниците луѓе кои ги преполнија улиците на традиционалната Парада на Денот на благодарноста организирана од синџирот стковни куќи „Мејси“.

Бебето Јода, Снупи и Папа Штрумф беа меѓу балоните забележани како летаат над преполните улици на Менхетен, а долу на земјата маршираа бендови и изведувачи забавувајќи ја публиката.

Ова беше голема промена од минатата година, кога на јавноста ѝ беше забрането лично да присуствува на настанот стар 95 години поради стравувањата за ширење на Ковид-19.

Балонот Снупи, редовен од 1968 година, се врати на парадата.

Сегашната верзија – астронаут – е висока околу 49 стопи (14 метри) и има приближно 90 ракувачи.

Бебето Јода, кое ги воодушеви фановите во спин-офот „Војна на ѕвездите“, „Мандалориан“, е нов балон за 2021 година. Но, тој не беше единствениот првпат: ликовите од Покемон, Пикачу и Иви, исто така, дебитираа како пар.

Патеката на парадата помина 4 км низ Менхетен, а во маршот учествуваа повеќе од 8,000 луѓе.

dubbed anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Josee, the Tiger and the Fish Episode Full

online anime AnimeHeaven Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

Horimiya (Dub) Episode 13

Kiss x Sis (TV) Episode 12

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 8