October 26, 2021 01:51
Свет

Папата за кардиналот антиваксер кој заврши во болница: Тоа е иронијата на животот

Папата Франциск зборуваше за отпорот што постои во црквата за вакцините против коронавирусот. За кардиналот антиваксер кој заврши во болница, вели: „Тоа е иронијата на животот“.

„Дури и меѓу кардиналите има такви кои не ги сакаат вакцините. Еден од нив заврши во болница поради вирусот. Тоа е иронијата на животот“, рече папата Франциск.

Тој додаде дека речиси сите во Ватикан се вакцинирани и сега размислуваат како да им помогнат на оние кои остануваат скептични во врска со вакцината.

„Како деца, сите сме вакцинирани против детска парализа и мали сипаници и тогаш никој не се противеше“, додаде папата.

AnimeKisa: Spirit Warrior (Dub) anime episode 2 online free at https://animekisa.in anime online

KissAnime: Karasu Tengu Kabuto: Ougon no Me no Kemono (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime legend of korra

Carole & Tuesday (Dub) (https://animeflix.nl/m/Dv5l) Episode 24

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society: Uchikomatic Days Episode Full

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimebe/about

Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/kissanimemx