October 15, 2019 11:51
Магазин

Пантер ги вознемири жителите на Лил

Паника настана вчера во францускиот град Лил, поради црн пантер кој бил забележан како се движи на покривот на зграда во предградие на градот.

Околното население немоќно и исплашено, само гледало како животното влегувало и излегувало низ отворените прозорци на зградата.

Пантерот бил фатен по околу еден час откако бил забележан. Нема жртви и повредени.

Нови вести

(Вознемирувачко видео) Матадор прободен во препоните од бикот на кој му заби копје

zane

Баба во инвалидска количка шверцувала три килограми кокаин

zane

Рони Вуд признава дека по толку години зависност од алкохол и дрога, чудо е што е жив

zane