January 22, 2022 21:44
Свет

Паника во Данска, лице заразено со новиот сој омикрон било на голем концерт

Лице заразено со нов сој на коронавирус, попознат како омикрон, било на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската управа за безбедност на пациенти.

Лицето било едно од 1.600 луѓе кои присуствувале на концертот на данскиот диџеј Мартин Јенсен во Алборг, град на северот на земјата, јавуваат медиумите во светот.

Данска веќе потврди четири случаи на новиот сој омикрон, од кои сите патувале во Јужна Африка.

Портпаролот на данската управа за безбедност на пациенти не можеше да потврди дали заразениот посетител на концертот бил на патување.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

WONDER EGG PRIORITY Episode 5

AnimeDao My Hero Academia Episode 13

AnimeDao Dragon Ball Z (Dub)

online anime SK8 the Infinity

AnimeDao Dragon Ball Z (Dub) Episode 290