January 25, 2021 08:46
Спорт

Пандев и Џенова поразени од Парма

Фудбалерите на Џенова не успеаја да освојат бодови на домашен терен, откако во последниот меч од деветтата рунда во Серија А, пораз претрпеа од Парма 1-2 (0-2).

Млекарите“ триумфот на „Луиџи Ферари“ стадионот го највија во првиот дел во кој ги постигнаа два погодоци. Два пати прецизен беше Жервињо. Џенова во 50-та минута преку Шумуродов го намали резултатот на 2-1, но до крајот не најде начин за втор погодок. Македонскиот репрезентативец Горан Пандев во игра влезе во 70-та минута.

By the Grace of the Gods (Dub) Episode 12 at website https://funimationfree.com funimation cost

Watch By the Grace of the Gods (Dub) Episode 1 (https://animeheaven.pro/m/wkvp/ep-1) at AnimeHeaven attack on titan anime heaven