August 5, 2021 03:53
Спорт

Пандев втор највозрасен стрелец на ЕП

Горан Пандев стана вториот највозрасен стрелец во историјата на Европските првенства. Капитенот на македонската репрезентација, против Австрија се запиша во листата на стрелците на возраст од 37 години и 322 дена.

Прв на оваа листа е Австриецот Ивица Вастиќ, кој постигна гол на возраст од 38 години и 256 дена на 12 јуни 2008 година против Полска.

Во Топ 5 се и: Золтан Геро од Унгарија во 2016 година со 37 години и 61 ден; Гарет Маколи од Северна Ирска во 2016 година со 346 години и 194 дена и Андриј Шевченко од Украина во 2012 година со 35 години и 255 дена.

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Mobile Suit Gundam 00 (Dub) (https://animeflix.nl/m/kkv0) Episode 25

Watch anime online for free at AnimeDao dubbed anime. Watch Kiitaro's yokai picture diary Episode 12

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Sentai Hero Sukiyaki Force: Gunma no Heiwa wo Negau Season (https://kissanime.mx/m/3eN6) Episode Preview

KissAnime Penzu: https://penzu.com/p/06a62e38