Спорт

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес

Фудбалерите на Палмеирас ја одбранија шампионската титула во Јужна Америка, откако синоќа во „бразилското финале” во Монтевидео го совладаа Фламенго по продолженија со 2:1 (1:1, 1:0).

Палмеирас поведе во 6 минута преку Рафаел, а бројните напади на Фламенго вродија со плод во 72 минута кога Габриел Барбоса го израмни резултатот на 1:1.

Голот на одлука дојде во петтата минута од продолжението, откако Дејверсон искористи голема грешка во одбраната на Фламенго и рутински го совлада противничкиот голман.

Со тоа Палмеирас стана првиот клуб, кој го одбрани трофејот во Копа Либертадорес по Бока Јуниорс во 2001 година, а за бразилскиот клуб ова е вкупно трета јужноамериканска титула, која за прв пат ја освои во 1999 година.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven SK8 the Infinity (Dub) Episode 9

watch anime free DARLING in the FRANXX

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 13

Death Note (Dub)

JUJUTSU KAISEN Episode 22

tải go88