January 22, 2022 21:25
Спорт

Пакиао го одзеде појасот на Турман во велтер категоријата

Мани Пакиао се врати на неговите најдобри години со импресивни перформанси против шампионот на ВБА во велтер категорија, Кит Турман.

Филипинската легенда го победи својот 30-годишен американски ривал по одлуката на судиите во возбудлива битка од 12 рунди во Лас Вегас, Невада. 40-годишниот боксер го сруши својот непобедлив противник во првата рунда и не ја пропушти иницијативата до крајот на натпреварот.

Двајца од судиите дадоа 115-112 во корист на Пакиао, додека третиот пресуди 113-114 за Турман.

На тој начин Филипинецот веќе има биланс од 62-7-2 (39 со нокаут), додека Турман го забележа својот прв пораз во кариерата и сега има 29-1 (22 со нокаут)

free anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Attack on Titan Final Season (Dub)

Hunter x Hunter (2011)

stream anime online Boruto: Naruto Next Generations

ANIMEFLIX BANANA FISH Episode 15

Attack on Titan