October 16, 2021 20:23
Македонија

Падна снег на Пелистер

Ниските температури кои ја зафатија земјава периодов, придонесоа на повисоките места да има и врнежи од снег.

Првиот снег падна на Пелистер, каде што температурите достигнаа и до 3 степени под нулата.

Така утрово падна и првиот снег.

Ниските температури ќе се задржат и деновиве. На пониските места ќе има врнежи од дожд.

Фото: БабамБитола

Website https://wcostream.cc: Watch Chihayafuru 3: Ima Hitotabi no wcostream Episode Full watch cartoons online wcostream

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV: Pokemon: Pikachu and Pichu (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime to watch

Watch Code Geass: Akito the Exiled - To Beloved Ones (Dub) Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD