February 16, 2019 17:03
Балкан

Падна првиот снег на Балканот во БиХ

Падна првиот снег на Балканот во БиХ

Првиот ден од оваа последна септемвриска недела на Прокошко езеро падна снег, чија висина е околу 5 сантиметри.
Локалните мештани велат дека снегот почнал да паѓа претпладне и до сега има околу 5 сантиметри, но и натаму врне!
Прокошко езеро се наоѓа на 1.636 метри надморска височина и е одалечено 23 километри од Фојница. Жителите велат дека снегот ги изненадил гостите кои се наоѓаат таму. Има магла, врне снег и доста е ладно. Истовремено снег повремено врне и на Бјелашница и Јахорина.

Related posts

Протест на Албанците во Ѓаковица, српските верници ја откажаа посетата на манастирот

Filip

Косовска полиција: Состојбата на северот на Косово е мирна

Filip

Косовски медиуми: Тензии во Брисел, ЕУ го одложи пресот на Харадинај

Filip