November 25, 2020 18:38
Македонија

Падна првиот снег во Маврово (фото+видео)

Во попладневните часови првиот снег на територијата на нашата земја падна во Маврово.

За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен правец.