September 22, 2019 10:30
Хроника

Паднал од мотор,тешко се повредил

На 06.09.2019 во 16,00 часот било пријавено дека на булеварот “ВМРО“ З.Б.(47) од Скопје управувајќи мопед “сим“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и паднал на коловозот, при што се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Нови вести

(Фото) Сообраќајка на патот Велес-Скопје, има повредени

Igor

Македонци се враќале од Холандија со нов автомобил, кај Врање со судриле со „голф“

Igor

Детали за полициската акција во 24 градови: Кривични за 36 дилери на дрога

Igor