Хроника

Охриѓанец ја претепал мајка си и ѝ украл 3.000 денари

Охриѓанец ја претепал мајка си за 50 евра, информираше МВР.

-Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.П.(44) од Охрид. Тој, на 27.03.2021 година, во семејниот дом во Охрид, физички ја нападнал неговата мајка по што, и одзел 3000 денари, велат од МВР.

AnimeHeaven animeheavens: Attack on Titan Final Season Episode 16

ANIMEFLIX animeflix initial d: Watch The Promised Neverland Episode 4