September 24, 2021 08:02
Хроника

Охриѓанец се судрил со паркиран автомобил, па го тепал сопственикот, а се заканувал на полицајци

31-годишен охриѓанец е уапсен откога првин предизвикал сообраќајна незгода, а потоа насилно се однесувал кон оштетеното лице, но бил агресивен и кон полициските службеници.

Според МВР, вчера, во 20.30 часот, во СВР Охрид бил приведен и лишен од слобода Б. Н. (31) од Охрид.

Тој, претходно, на улицата Марко Нестороски во Охрид, со патнички автомобил „пежо“, со струшки регистарски ознаки, удрил во паркиран автомобил „шевролет каптива“, сопственост на Д. Т. (47) од Охрид, потоа физички го нападнал и со остар предмет му упатил закани.

Б. Н. бил агресивен и кон полициските службеници и се обидел физички да ги нападне.

По целосно расчистување на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Website https://animedao.nl: Watch Tokyo Tribe 2 animedao Episode 13 animes online

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Overlord II Episode 13

Website https://4anime.biz: Watch Tokyo ESP (Dub) 4anime Episode 12 persona 4 the animation season 2

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/animefreakws/post485111770/

Facer: https://www.facer.io/u/animefreakws