January 29, 2022 08:43
Македонија

Отпушен од болница и последниот повреден во автобуската несреќа во Бугарија

Последниот пациент кој беше повреден во автобуската несреќа на автопатот „Струма” во Бугарија, денеска е отпуштен од Клиниката за неврохирургија на болницата Пирогов во Софија.

Медицински тим од Република Северна Македонија попладнево го пренесува пациентот во татковината, јави дописникот на МИА од Софија.

Ова е седмиот повреден во инцидентот на 23 ноември во кој загинаа 45 лица, државјани на Северна Македонија.

Во денешното соопштение од болницата Пирогов се вели дека сите странски државјани кои ја преживеале несреќата на автопатот Струма се пренесени и нивната состојба се следи во Република Северна Македонија и Република Србија по нивното отпуштање од Пирогов.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Josee, the Tiger and the Fish

GoGoAnime Naruto

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 24

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 1

My Hero Academia Season 5 (Dub)