August 3, 2021 15:32
Свет

Откриен тунел од Појасот Газа кон Израел

Израелската армија соопшти дека милитантите во Појасот Газа ископале тунел длабок неколку десетици метри, кој минувал под безбедносната ограда околу таа палестинска територија, кој бил откриен со помош на подземни сензори.

Неколку часа откако беше објавено, израелските сили за противракетна одбрана пресретнаа ракета истрелана од Газа, соопшти армијата.

Исто така беше соопштено дека борбени авиони и хеликоптери за нападот „ја погодиле подземната инфраструктура” на милитантната група Хамас.

За сега нема извештаи за жртви во ниту еден од нападите.

AnimeDao watch anime: The Misfit of Demon King Academy Episode 13

ANIMEFLIX animeflix fairy tail: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 8