October 26, 2020 02:46
Спорт

Откриен е нов случај на коронавирус во Торино, натпреварот со Аталанта е под знак прашалник

Идентификуван е нов случај на инфекција со коронавирус во Торино, пренесува „Ла Стампа”.

Во исто време, не е прецизирано кој е позитивен, дали фудбалер или вработен во клубот. Целиот тим ќе мора да следи протокол за карантин, кој бара изолација и низа тестови во текот на следните неколку дена.

Така, под знак прашалник е одржувањето на натпреварот од 2. коло од Серија А меѓу Торино и Аталанта, закажан за 26 септември.